Dubai’ye turistik amaçla seyahat etmek isteyenler için oluşturulmuş başvuru kategorisidir. Hizmet Pasaportu, Hususi Pasaport ve Diplomatik Pasaport hamili olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Dubai Emirliği’ne Turistik amaçlı yapacakları seyahatler için Birleşik Arap Emirlikleri ile Türkiye arasında vize anlaşmasına göre Dubai Turistik vizesi işlemlerine tabi tutulmazlar.

Bu durum 180 gün içinde 90 günü aşmayacak seyahatler için geçerlidir. Çöl içerisinde bir cennet olarak bilinen Dubai için turistik seyahat yapmak isteyenler için uzun ve kısa süreli olmak üzere iki çeşit vize uygulama bulunmaktadır. Bu vize çeşitlerine başvuru yapan vatandaşlar Dubai’ye gerçekleştirilecek seyahatlerin sıklığına göre tek girişli ya da çok girişli vize almak zorundadırlar. Ayrıca vize başvurusunun onaylandığı tarihten itibaren 58 gün içinde ülkeye giriş yapmak zorunluluğu vardır.

Turistik Vize İçin Gerekli Evraklar

TC Kimlik kartı fotokopisi (Her başvuru sahibinin ve pasaporta kayıtlı çocukların Nüfus Cüzdanlarının Fotokopisi evraklar arasına eklenmelidir.) ve pasaport kopyası. Vize için kullanılacak olan pasaportun geçerlilik süresi en az altı ay olmalıdır. Eskiyen ve yıpranan pasaportlarla yapılan işlemler onaylansa bile sınırdan geri çevrilme ihtimali taşımaktadır.
Evliliği bulunan kadın yolculara ait eş bilgileri ve Dubai konaklama bilgileri istenilen gerekli bilgiler arasındadır. Ayrıca Dubai Uçak bileti rezervasyonları, Vize Başvuru Formu ve Dubai vizesi başvurusunu yapan kişi adına kayıtlı Ev veya Cep Telefonu faturası gerekli olan diğer evraklardır.

Dubai Ticaret Vizesi

Ticari vize E-Vize özelliği taşır. Gerekli olan evrakları E-Vize sistemine yükleyerek başvuru yapılır. Vize işlemleri için gerekli olan evraklar taratılmalıdır. Yükleme yapılacak evraklar 1 MB’tan büyük olmamalıdır. Tüm bu kriterler çerçevesinde yapmış olduğunuz vize başvurusu işleme alınacaktır. Ticaret vizesine kişiler bireysel olarak başvuru yapamaz. Konsolosluk tarafından yetki verilmiş merkezler ve acentalar aracılığıyla başvurular yapılmaktadır. Turistik vize başvurusu için gerekli evraklara ek olarak; Ziyaret tarihlerini ve nedenini gösteren mühürlü bir dilekçe, şirketin imza sirküleri, faaliyet belgesi, vergi levhası fotokopisi, ticari sicil gazetesi fotokopisi ve maaş bordrosu istenmektedir.

Dubai Transit Vizesi

Dubai Emirliği üzerinden geçiş yaparak başka bir ülkeye seyahat etmek isteyenlerin başvurması gerekir. Transit geçiş için yapılan vize için başvuran kişiler Dubai Uluslararası Hava Limanı’nda asgari 8 saat olmak üzere 96 saat konaklama hakkına sahip olurlar. Başvuru onaylandıktan sonraki 58 gün içerisinde vatandaşlar Dubai seyahatlerini gerçekleştirmek zorundadırlar. Transit geçiş vize tek geçişli bir vize türüdür. Bundan dolayı her geçiş için tekrar başvuru yapılması gerekir. Geçiş öncesinde, üçüncü ülkeye ait sponsor ve rezervasyon bilgileri bildirilmelidir.

Dubai Vizesi için gereken şartlar ve evraklar

Dubai vizesi için aşşağıdaki evrak listesi ile vize başvurularınızı sorunsuz bir şekilde sizin adınıza gerçekleştirebiliyoruz.

Öğrenci, Emekli, Şirket Çalışanı, Ev Hanımı, Bordrolu Çalışanlar ‘ da dahil olmak üzere evrak listesi aynıdır.

  • Pasaportun fotoğraflı Sayfası.
  • 1 Adet Fotoğraf Renkli
Vize Işlemleri